Maść na żylaki – ranking najlepszych produktów

maść na żylaki

Żylaki nóg to nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Najpierw widzimy tylko kilka pajączków, które zazwyczaj ignorujemy. Potem pojawia się ból, mrowienie w nogach i obrzęki. Niestety ten problem często powraca, więc warto wiedzieć, że najlepsza maść na żylaki wcale nie musi być droga i trudno dostępna.

Maści na żylaki – najlepsze produkty na rynku

Dobra maść na żylaki musi mieć odpowiedni skład, w którym często są:

 • Wyciąg z kasztanowca na żylaki

Nasiona kasztanowca zawierają saponinę, która zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i działa przeciwzapalnie. Takie maści można dostać w aptece, sklepie zielarskim a nawet drogerii kosmetycznej. Gorvita maść kasztanowa kosztuje około 20zł. Jeśli zależy nam na ekologicznym produkcie z certyfikatem, to będzie to już wydatek około 40zł, na przykład Nikel Żel na żylaki i rozszerzone naczynka. Jednak tych maści nie można używać w przypadku wyprysku lub otwartych ran. Mogą też powodować reakcje alergiczne skóry.

 • Arnika – maść z rośliny leczniczej

To lecznicza roślina, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz zmniejsza obrzęki. Arnika jest dobrym przykładem, że stosowana na żylaki maść może być tania i łatwo dostępna. Maść Arcalen można dostać już za około 10zł za opakowanie średniej wielkości. Jednak jak każdy ziołowy ekstrakt może powodować skutki uboczne w postaci miejscowego podrażnienia skóry lub może wpłynąć niekorzystnie na temperaturę ludzkiego ciała.

 • Speclialistyczna maść z heparyną

Specjalistyczne polimery, które mają działanie przeciwzakrzepowe. Działa już kilka minut po zastosowaniu, natomiast nie należy do najtańszych preparatów. Na rynku popularny jest Lioton 1000. Ta maść na żylaki nóg to wydatek co najmniej 40zł za opakowanie. Nie można jej stosować w przypadku nadwrażliwości na heparynę lub u osób z alergią na parabeny, które znajdują się w składzie.

 • Trokserutyna

Ta substancja to pochodna rutyny. Zwiększa napięcie oraz elastyczność naczyń krwionośnych. Według lekarzy Rutoven to skuteczna maść na żylaki. Opakowanie kosztuje tylko około 10zł, ale warto zwracać uwagę na pojemność. Ponadto, może powodować miejscowe zaczerwienie skóry a nawet pokrzywkę.

 • My wybieramy Varosin Forte Max

To innowacyjny produkt, który jest idealnym połączeniem działających składników, które dodatkowo dbają o naszą skórę. Ta maść na żylaki wnika głęboko w układ krwionośny, dzięki czemu szybko likwiduje ból nóg i obrzęki. Skład oparty tylko na naturalnych substancjach gwarantuje bezpieczeństwo każdej osobie, bez względu na wiek. Ponadto, Varosin Forte Max został wzbogacony naturalnymi olejkami. Dzięki temu producent nie musi wykorzystywać sztucznych substancji zapachowych, a produkt ujędrnia i wygładza skórę na naszym ciele.

Najlepsza maść na żylaki i pajączki nie musi być droga

Jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej skład i stosunek jakości do ceny oraz pojemności produktu. Produkt o małej pojemności, 20 czy 30g, zawsze będzie tańszy, ale wystarczy na 2-3 tygodnie regularnego używania. Poza tym, dobrze byłoby, gdyby wybrany produkt miał również działanie profilaktyczne, tak jak Varosin Forte Max. W końcu nie chodzi tylko o to, by regularnie łagodzić objawy, ale przede wszystkim, by skutecznie zapobiegać problemom zdrowotnym.

Źródła:
 1. T. Zubilewicz, P. Terlecki: Jak sobie radzić z chorobami żył, Via Medica, Wrocław 2011.
 2. Chirurgia tętnic i żył obwodowych, t. 1, Wojciech Noszczyk, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2006, ISBN: 978-83-200-3486-8
Możesz odpowiedzieć, albo zostawić trackback ze swojej strony.

5 komentarzy to “Maść na żylaki – ranking najlepszych produktów”

 1. Ela pisze:

  Próbowałam wyciągu z kasztanowca ale nie wiele zdziałał, pomógł mi dopiero Varosin Forte, efekty po regularnym stosowaniu są naprawdę niesamowite

 2. wiki pisze:

  Czy z żylakami powinno się iść do lekarza?

 3. hela pisze:

  Na pewnie nie zaszkodzi jak pójdziesz

 4. ewa pisze:

  Jak jak nienawidzę żylaków, mamy takie upalne lato a ja się wstydzę pojechać nad jezioro czy na plaże 🙁

 5. nina pisze:

  Nie ma się co wstydzić, wiele osób ma podobny problem

Zostaw odpowiedź

Powered with help of WordPress