Archiwum kategorii: Leczenie i zapobieganie

Żylaki pochwy i sromu w ciąży – przyczyny i leczenie żylaków krocza

Choć ciągle jeszcze można odnieść wrażenie, że problemowi temu nie poświęca się tyle uwagi, na ile zasługuje żylaki w ciąży przestają być tematem tabu. Najczęściej pojawiają się na pośladkach i kończynach dolnych, problem dotyczy jednak również macicy, pochwy i krocza. Tak żylaki okolic intymnych, jak i niewydolność żylna miednicy mogą być konsekwencją wpływu progesteronu, który… Czytaj dalej »

Leczenie żylaków – 3 rekomendowane metody

Żylaki to przewlekła choroba niewydolności żylnej, która objawia się wyraźnymi pajączkami na skórze, a w późniejszej fazie zgrubiałymi, wypukłymi przebarwieniami skórnymi. Zazwyczaj powstają na skutek upośledzenia drożności żył, ale bagatelizowanie problemu może doprowadzić do przykrych powikłań zdrowotnych. Dlatego też tak ważna jest szybka reakcja pacjenta i profesjonalna konsultacja z lekarzem specjalistą, który po wstępnym badaniu… Czytaj dalej »

Preparaty na żylaki nóg na bazie ziół – naturalne leczenie żylaków

Piękne nogi są atrybutem kobiety, którymi może się chwalić przede wszystkim latem, nosząc sukienki, spódniczki, krótkie szorty. Pokazywane są one najczęściej w czasie wakacji nad morzem, kiedy obowiązkowo każdego dnia zakładane jest bikini. Dla niektórych kobiet wakacje i cieple dni każdego roku nie są jednak powodem do radości, a wręcz przysparzają im zmartwień. Powodem tych… Czytaj dalej »

Jak zapobiegać żylakom na co dzień?

Żylaki to potoczny termin, używany do określenia choroby – przewlekłej niewydolności żylnej. Stanowią najczęstsze schorzenie układu krwionośnego. Żylaki objawiają się zgrubieniami, przebarwieniami oraz wypukłościami zauważalnymi przez skórę. Często widoczne są poskręcane, pogrubione i chorobowo zmienione odcinki żył podskórnych, łatwo wyczuwalne w dotyku. Żylaki na nogach powstają w następstwie zaburzeń drożności naczyń żylnych. Zgrubienia które możemy zaobserwować… Czytaj dalej »

Jak pozbyć się żylaków na nogach? Podpowiadamy!

Żylaki na nogach stają się coraz częstszym problemem dotykającym ludzi, nie tylko kobiety ale często i mężczyzn, w krajach rozwiniętych. Powstawaniu żylaków sprzyja częste pozostawanie w pozycji siedzącej i stojącej przy jednocześnie niskiej aktywności fizycznej. Niezależnie od przyczyny powstania żylaków ani od stadium rozwoju istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich.

Dieta na żylaki – co jeść, aby poradzić sobie z niewydolnością żylną?

Pajączki oraz żylaki to powszechny problem, który jest przyczyną kompleksów wielu kobiet. Nieestetycznie wyglądające zaczerwienienia czy popękane naczynka niekiedy trudno wyleczyć, dlatego najlepiej zapobiegać ich powstawaniu. Może w tym pomóc zmiana stylu życia, a także odpowiednia dieta na żylaki. Co jeść na żylaki, aby móc cieszyć się pięknymi nogami przez wiele lat?