Jakie leki na żylaki nóg wybrać? Opinie o produktach

leki na żylaki

Życie osoby dorosłej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, z reguły odpowiedzialność ta dotyczy nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich, pociech, czasem rodziców. Ważne jest więc, aby posiadać dobrze płatną pracę. Praca w korporacji czy banku, a także urzędzie wiąże się z noszeniem tak zwanego dress codu. Dress cod to ubranie, które wkładamy na siebie każdego dnia, aby wyglądać profesjonalnie oraz schludnie, z reguły jest on wybierany przez osobą zajmującą się zarządzaniem daną jednostką. Dla kobiet z reguły jest to spódnica lub sukienka. Co robić, gdy na nogach pojawią się żylaki, które są widoczne każdego dnia?

Jaki lek na żylaki nóg wybrać?

Na rynku występują leki na żylaki w różnej postaci. Tabletki do stosowania doustnego, a także żele, maści czy spraye. Jakie jest więc najlepsze lekarstwo na żylaki. Kurację można rozpocząć od sięgnięcia po tabletki. Przetestowaliśmy jednak kilka popularnych na rynku specyfików i opinie nie były najlepsze.

 • Pierwszy pod lupę poszedł Rostil, którego reklamy wciąż i na okrągło są wyświetlane w telewizji. Nie przyniósł on jednak żadnych rezultatów, ani odrobiny ulgi. Jego cena jest bardzo niska, po co jednak wydawać pieniądze, skoro tabletki te nie przynoszą efektów.
 • Przetestowany został równie popularny Diosminex, za który trzeba zapłacić więcej, więc spodziewaliśmy się lepszych rezultatów. Niestety, tabletki te nie pomagają, nie ma różnicy między stanem żylaków zanim zaczęło stosować się Diosminex, jak i po.
 • Jedyną pozytywną opinię z jaką się spotkaliśmy to tabletki Varicoz, gdyż przynoszą one ulgę, ale są bardzo drogie. Kuracja może wyglądać inaczej. Mianowicie krem na żylaki nóg, gdyż przynosi od natychmiastową ulgę w cierpieniu, a więc zapobiega puchnięciu w okolicach kostek, zapobiega uczuciu ciężkości, pomaga zwalczać bolesne skurcze. W walce z żylakami nie chodzi tylko o odczuwanie ulgi. A przede wszystkim o to, żeby się ich pozbyć raz na zawsze. Żel na żylaki nóg musi więc być starannie wybrany, warto więc zrobić tak zwany research i zapoznać się z dostępnymi na rynku preparatami oraz opiniami na ich temat.

Żylaki – leki, które poleca społeczeństwo:

Przechodnie, zapytani o hasło “żylaki leki” wskazali na kilka z nich, które przetestowali na własnej skórze i przyniosły oczekiwane rezultaty. Pojawiły się wśród nich takie specyfiki jak:

 • krem z kasztanowca,
 • Varosin Forte Max
 • Lioton 1000

Ogromną przewagę w ankiecie leki na żylaki nóg zdobył Varosin Forte Max.

Na jego korzyść przemówił przede wszystkim skład, a więc naturalne składniki z których został wyprodukowany, w trakcie jego stosowanie nie występują żadne skutki uboczne, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, którymi również możemy leczyć żylaki. Varosin Forte Max nie tylko bardzo skutecznie walczy z powstałymi już żylakami, krem zapobiega również przyczynom ich powstawania, stosowanie go jest więc dobrym pomysłem dla osób, których członkowie rodziny cierpią na tę przykrą dolegliwość lub osoby, które spędzają większą część każdego dnia siedząc.

A to, co było najważniejsze dla ankietowanych – Varosin Forte Max w przeciwieństwie do Lioton 1000 nie wywołuje skutków ubocznych, gdyż jest w 100% naturalny.

Jednak pamiętajmy!  Za powstawanie żylaków odpowiadamy głównie sami!

Niestety to głownie my sami jesteśmy winni powstawania żylaków, a mianowicie siedzący tryb życia, który zdominował nasze społeczeństwo. Siedzimy w pracy, siedzimy w domu przed telewizorem,oglądając telewizję oraz czytając książkę. Warto spędzić chociaż pół godziny każdego dnia na pójście na spacer, jazdę na rowerze lub basen. Osoby, które cierpią na żylaki muszą przyjrzeć się również swojej diecie. To co zjadały ma bezpośredni wpływ na wygląd naszych nóg. Masaże nóg to jeszcze jeden sposób, który może okazać się pomocny zarówno dla osób, które doświadczyły już żylaków, jak i dla tych, którzy starają się im zapobiec. Jak widać sami jesteśmy w stanie walczyć z występowaniem żylaków, trzeba po prostu zmienić tryb życia na bardziej aktywny i kupić żel Varosin Forte Max, a nasz problem odejdzie w niepamięć i znów będziemy mogli cieszyć się pięknymi nogami.

Źródła:
 1. A. Sieroń, L. Cierpka, Z. Rybak i wsp.: Podręcznik angiologii, α-media press, Bielsko-Biała 2009, ISBN: 978-83-7522-04-21
 2. Antignani P.L., Classification of chronic venous insufficiency: a review, „Angiology”, 2001/52, pp. 17-26.
Możesz odpowiedzieć, albo zostawić trackback ze swojej strony.

5 komentarzy to “Jakie leki na żylaki nóg wybrać? Opinie o produktach”

 1. vanda pisze:

  Początkowo cieszyłam się ze zmiany pracy na siedzącą ale miało to bardzo zły wpływ na moją kondycję i zdrowie. Od kilku miesięcy na moich nogach pojawiają się coraz większe żylaki, nie wiem jak wziąć się za leczenie.

 2. Gosia pisze:

  Najlepiej zacząć od wizyty u lekarza, żeby sam ocenił sytuację i doradził jak leczyć.

 3. ela pisze:

  Tak jak Gosia napisała, najlepiej wybierz się do lekarza, a do tego czasu możesz już próbować stosować jakieś maści, sama bardzo polecam Varosin Forte Max, bardzo mi pomógł

 4. vanda pisze:

  Tak zrobię. A gdzie można dostać ten Varosin?

 5. sara pisze:

  Najlepiej zamawiać z oficjalnej strony https://varosinforte.pl/ Mają akurat fajną promocję

Zostaw odpowiedź

Powered with help of WordPress