Preparaty na żylaki nóg na bazie ziół – naturalne leczenie żylaków

Jaki preparat na żylaki pomoże

Piękne nogi są atrybutem kobiety, którymi może się chwalić przede wszystkim latem, nosząc sukienki, spódniczki, krótkie szorty. Pokazywane są one najczęściej w czasie wakacji nad morzem, kiedy obowiązkowo każdego dnia zakładane jest bikini. Dla niektórych kobiet wakacje i cieple dni każdego roku nie są jednak powodem do radości, a wręcz przysparzają im zmartwień. Powodem tych zmartwień są żylaki, które dotykają coraz więcej osób po 40 roku życia. Za ich powstawanie głównie odpowiada zwiększony przepływ krwi przez żyły powierzchowne, a dzieje się tak z powodu niedrożności żył głębokich. Przyczyn żylaków może być wiele, zarówno siedzący tryb życia (pracownicy biurowi), jak i ten w czasie którego ludzie stoją w jednym miejscu przez długie godziny każdego dnia (fryzjerzy, masażyści). Dieta obfita w kwasy tłuszczowe, a więc wszelkiego rodzaju fast foody, słodycze, słodkie napoje gazowane, a uboga w warzywa i owoce, również przyczynia się do powstawania żylaków. Zobacz jakie naturalne i ziołowe preparaty na żylaki kończyn dolnych warto wybrać, aby powstrzymać te nieprzyjemne schorzenie?

Naturalne preparaty na żylaki nóg

Najpierw trzeba postawić na naturalne sposoby. Czyli przede wszystkim ruch, a więc bieganie, spacery, pływanie, jazda na rowerze, skakanie na skakance, a nawet taniec. Już godzina aktywności fizycznej każdego dnia wpływa pozytywnie na wygląd naszych nóg, a więc również na żylaki. Co na żylaki, które ciągle bolą jeśli ruch nie pomógł? Sposobów jest kilka, można zaopatrzyć się w specjalne rajstopy uciskowe, które przyniosą ulgę obolałym nogom, jest to dobre rozwiązanie dla kobiet, które do pracy chodzą ubrane elegancko.

Następnym krokiem jest sięgnięcie po tabletki doustne. W ich wyborze pomoże farmaceuta lub lekarz pierwszego kontaktu. Można ewentualnie wykorzystać wyszukiwarkę internetowa, w której wystarczy wpisać „co na żylaki nóg”. Dla osób, które nie chcą przyjmować tabletek, gdyż jest to obciążenie dla wątroby, która jest używana każdego dnia i musi ciężko pracować, aby przetrawić jedzenie które jest jej dostarczane, dobrym rozwiązaniem będzie żel lub maść na pajączki. Są to preparaty na żylaki, które są najpopularniejsze na polskim rynku. Trzeba tylko pamiętać, aby zdecydować się na te naprawdę skuteczne.

Co na żylaki nóg z ziołowych preparatów będzie skuteczne?

Kwestia składu to kolejne pytanie, które nasuwa się samo. Żel na żylaki musi zawierać następujące składniki, aby działał optymalnie:

  • heparynę, która działa przeciwzakrzepowo oraz zapobiega stanom zapalnym
  • diosminę, która łagodzi skurcze łydek, łagodzi uczucie ciężkości oraz daje poczucie komfortu
  • dobesylan wapnia, który poprawia krążenie i zapobiega obrzękom
  • trokserutyna, pochodząca od rutyny substancja mająca na celu osłonę naszych naczyń włosowatych i zmniejszać ich przepuszczalność
  • polisiarczan mukopolisacharydowy, substancja korzystnie wpływająca na likwidowanie zakrzepów występujących w naszych żyłach, zmniejsza również powstające na naszym ciele siniaki czy też obrzęki.

Jednak powyższe składniki to jedynie procent całości, który może prowadzić do sukcesu. Są to pojedyncze substancje, których ekstrakty są astronomicznie drogie. Albo po prostu same w sobie posiadają tak koszmarnie ciężką przyswajalność lub sposobność przerobienia na przyjazną formę. Wtedy po prostu mija się z celem próba ich ekstrakcji. Całe szczęścia z pomocą przychodzi nam sama natura, poniżej prezentujemy jakie naturalne preparaty na żylaki oferuje nam świat roślin.

Skuteczne zioła na żylaki nóg – czyli jakie?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Warto stosować zioła na żylaki nóg, w które – co najlepsze – zaopatrzyć można się w każdym sklepie zielarskim i wykonywać z nich okłady. Zioła, które łagodzą skutki żylaków potrafią być wymiernie skuteczne i stopniowo wpłynąć na tkankę chorobową. Na jakie zioła wspomagające walkę z żylakami warto więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy skupić się na tych:


  • Wyciąg z nasion kasztanowca
    (Aesculus hiposcatanus) – jest znanym od wielu wieków surowcem leczniczym, gdyż zawarta w nim escyna przejawia dość skuteczne działanie w walce z niedokrwieniem naczyń. Dodatkowo działa świetnie w walce z żylakami i w dobrze wpływa na uszczelnianie naczyń krwionośnych. Jego działanie jednak nie jest tak skuteczne jeżeli występuje samodzielnie. Tak więc przy wyborze zastanówmy się. Czy chcemy polegać tylko na jednym składniku? Czy może lepiej wybrać preparat, który wykorzystuje substancje dające efekt synergii wraz z wyciągiem z nasion kasztanowca?


  • Liść Oczaru – 
    oczar wirginijski jest pochodzącym z Ameryki Północnej krzewem o właściwościach leczniczych, mających korzystny wpływ w walce z żylakami. Jego skuteczność bierze się z występowania w nim między innymi takich składników jak: garbniki, antocyjanidyny, taniny oraz flawonoidy. Korzystnie wpływa na gojenie ran, działa przeciwutleniająco, czy też zwęża naczynia krwionośne. Oczar jednak nie jest doskonałym remedium na nasze dolegliwości. Przygotowanie go to niezwykle żmudny i czasochłonny proces, tak więc być może zastosowanie gotowego preparatu, który opiera się na ekstrakcie z samą substancją może się okazać znacznie lepszym wyborem.


  • Koszyczek Arniki – 
    Arnika to występująca w Europie i i Ameryce Środkowej dziko rosnąca roślina o właściwościach leczniczych. Badania potwierdzają, że wykazuje pozytywny wpływ na łagodzenie stanów zapalanych, niedokrwistość oraz problemy z nieprzepuszczalnością naczyń krwionośnych. Nie należy jednak traktować araniki jako doskonałego i uniwersalnego remedium na nasze problemy z ukrwieniem i żylakami. Owszem, wykazuje swoją skuteczność, ale nie we wszystkich przypadkach i pomaga raczej we wczesnych stadiach rozwoju żylaków. Niestety przygotowanie go do formy nadającej się do zastosowania to trwający naprawdę długo proce, dlatego niestety nie cieszy się on zbyt dużą popularnością w procesie leczniczym.


  • Uczep Trójlistkowy
    (Bidens tripartita) – uszczep należy do niezwykle bogatych w swym składzie roślin. Zawiera aż 14 odmiennych flawonoidów mających wykazywać korzystne działanie na nasz organizm – w tym i naczynia krwionośne. Wykazuje również skuteczne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Nie jest jednak rośliną doskonałą i jego działanie nie zostało potwierdzone badaniami. Jego skuteczność jest raczej przekazywana ustnie niż udowodniona klinicznie. To zostawia oczywiście pole do interpretacji.


  • Wąkrota Azjatycka
    (Gotu Kola) – Wąkrotka, zwana inaczej Gotu Kola, jest pochodząca z Azji roślina posiadają szereg właściwości leczniczych. Wykazuje pozytywny wpływ na syntezę kolagenu i pozostałych białek tkanki łącznej. Doprowadza to do poprawy ich elastyczności i w znacznym stopniu zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Stosowanie zbyt dużych ilości wąkrotki może jednak mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Dlaczego? Ponieważ może doprowadzić występowania wysypek na naszym ciele czy też senności. Dlatego właśnie najlepiej wybrać preparaty na żylaki w formie maści, które posiadają ekstrakty bezpośrednio z jej wyciągu.


  • Ruszczyk Kolczasty
    – znany od wielu lat ekstrakt z Ruszczyka to uważany za skuteczne lekarstwo na dolegliwości związane z występowaniem żylaków na kończynach dolnych. Ruszczyka nie należy jednak traktować jako kompleksowy sposób na pozbycie się problemu, ale traktować go jako środek pomocniczy, który bardzo skutecznie łączy się np. z wyciągiem z kasztanowca i arniką.

Przygotowanie domowych preparatów jest jednak czasochłonne. Dla osób pracujących zawodowo, studiujących czy wychowujących dzieci, które nie zawsze mają czas polecane są kąpiele z dodatkiem tych właśnie składników. Szukając najlepszego żelu na żylaki dobrze jest sprawdzić czy w jego skład wchodzą wymienione wcześniej naturalne składniki. Pamiętajmy też, że im więcej naturalnym składników, tym lepiej dla naszego organizmu. Dzięki ich obecności skutki uboczne będą minimalne lub nie będzie ich wcale. Właśnie w tym miejscu wiele osób się zastanawia czy istnieje preparat, który będzie optymalnym połączeniem części powyższych składników? Oczywiście, że istnieje.

Preparat na żylaki Varosin Forte Max

Varosin Forte Max wydaję się być rozwiązaniem problemów żylaków, gdyż jako naturalnych środek łączy właściwości wszystkich substancji pomocniczych i ekstraktów. Jego skład opiera się o ekstrakty chociażby ze skondensowanego wyciągu z kasztanowca czy też babki lancetowatej. Daje to nam gwarancje bezpieczeństwa stosowania. Jego kompleksowość w skuteczny sposób wpływa na efektywność kuracji i jej szybkość. Wielokrotnie otrzymaliśmy opinie od naszych czytelników, że działa on wręcz od pierwszych dni zastosowania. Biorąc pod uwagę jego wpływ na obrzęk naczyniowy jest całkowicie uzasadniony. Wiele osób może zapytać jaki jest sens czasochłonnego i żmudnego przygotowywania rożnych naparów czy też chałupniczych maści, kiedy możemy otrzymać większość tych składników w jednym, skoncentrowanym środku leczniczym o potwierdzonym działaniu?

Podsumowanie

Nie udzielimy jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie, jednak zachęcimy każdego do samodzielnego udzielenia odpowiedzi na to czego tak naprawdę poszukujemy, a zainteresowanych tym, jak nasi czytelnicy oceniają Varosin Forte -> odsyłamy do tego artykułu (klik)!

Źródła:
  1. Varicose Veins and Telangiectasias: Diagnosis and Treatment, Second Edition, Mitchel P. GoldmanRobert A. WeissJohn J. Bergan, Taylor & Francis, 1999, Uniwersytet Michigan, ISBN: 1576260976, 9781576260975
  2. Lasery i swiatlo. Tom 1. Seria Dermatologia Kosmetyczna, Tom 1 Dermatologia kosmetyczna, David Goldberg, Elsevier Urban & Partner, 2011, ISBN: 8376094904, 9788376094908

Dodaj komentarz