Jak wyglądają pajączki na nogach?

jak wygladaja zylaki

Niechciane żylaki na nogach, nie tylko szpecą nasze nogi, ale czujemy się z nimi nie komfortowo. Niestety żylaki możemy odziedziczyć genetycznie po rodzicach, a nawet po dziadkach, czy pradziadkach, a także pracujemy na nie przez całe życie nie uprawiając sportu, złą dietą, czy wykonując prace długo stojącą. Żylaki częściej dopadają kobiety, ale mężczyźni także mają z nimi problemy. Leczenie żylaków jest bardzo ważne ponieważ mogą one zagrozić naszemu życiu.

Nie uprawiamy sportu, mało się ruszamy, przy czym mamy słabe mięśnie to pierwszy krok do żylaków. Ale nie tylko – jeżeli mamy uszkodzone zastawki, krew zaczyna się cofać, do tego dochodzi wzrost ciśnienia we krwi, żyły rozciągają się i już nie wracają do swojego kształtu to wówczas widzimy powstałe na naszych nogach żylaki.

Jak wyglądają? Żylaki na nogach zaczynają się od tak zwanych “pajączków na nogach”.

Niewinnie rozwijająca się choroba żylaków zaczyna się od ciężkich, ołowianych nóg, wieczorem zaś opuchnięte kostki mogą nie zwrócić naszej uwagi. Natomiast tu rozpoczyna się tak zwany okres przed żylakowy. Na naszych nogach zaczynają pojawiać się pajączki. Pajączki na nogach zwane są inaczej popękanymi naczynkami, które są dość charakterystyczne. Z wyglądu przypominają pojedyncze, krótkie czerwone nitki, które zazwyczaj znajdują się w sinym skupisku. Popękane naczynka krwionośne rozgałęziają się, gdzie przypominają pajęczynę, dlatego stąd też ich nazwa “pajączki na nogach”. Nie leczone pajączki mogą trwać wiele lat, ale z czasem przeistoczą się w żylaki.

Poniżej przedstawione są żylaki nóg, zdjęcia pajączków na nogach oraz inne objawy.

Żylaki przeistoczone z pajączków dają nam się odczuć poprzez skurcze nóg i ból, który nie ustępuje nawet po n ocnym wypoczynku. Wzdłuż żyły pojawia się uwypuklenie, które zwiększa się i zmniejsza. Gdy stoimy uwypuklenie się stanowczo zwiększa, gdy leżymy z nogami podniesionymi do góry żylaki zmniejszają się. Wówczas dochodzi do zaburzeń tkankowych, gdzie możemy zaobserwować brązowe przebarwienia na skórze, zapalenie tkanki podskórnej oraz wypryski żylakowe. Na kostkach powstaje tak zwana twardzina, czyli odczuwamy bardzo twardą skórę. Mogą pojawić się owrzodzenia na podudziu oraz otwierają się bolesne i trudne w gojeniu rany. Natomiast rany jak nie zostaną wyleczone mogą być groźne dla naszego organizmu i prowadzić do zakażenia.

Żylaki pojawiają się nie tylko od genetyki

Żylaki mogą pojawić się nie tylko po przez dziedziczność w genach, brakiem sportu czy też poprzez długie stanie, ale także kobiety w ciąży mają ten problem. Co trzecia kobieta w ciąży pierwszej męczy się z żylakami. Jak to możliwe? Żylaki żyły od-piszczelowej powstają, gdy nieprawidłowo funkcjonuje zastawka, która ma ujście w pachwinie. Zastawka wówczas jest uszkodzona, ponieważ ciśnienie w brzuchu podczas ciąży przez dłuższy czas jest wyższe. Ponadto kobietą w ciąży wzrasta objętość krwi i układ żylny musi tą zwiększoną objętość jakoś pomieścić. Dodatkowo w organizmie kobiety więcej wytwarza się hormon progesteron, który odpowiada za rozciąganie się macicy, czyli powoduje większą rozciągliwość żył.

Źródła:
 1. Zakrzepica żył głębokich. Komentarz, Lekarz Rodzinny,  Rocznik 2011,  tom 161,  numer 1,  article-33ca1a4f-ee7d-4031-a08c-01fd5d962395
 2. Żanna Fiodorenko-Dumas, Żylaki – przyczyny i leczenie. Gerontologia Współczesna 2013; 1, 3, 122-124
Możesz odpowiedzieć, albo zostawić trackback ze swojej strony.

5 komentarzy to “Jak wyglądają pajączki na nogach?”

 1. ann pisze:

  Nie wiem już co robić, wstydzę się pokazać nogi, a upały nie pomagają. Stosowałam różne maści ale nic nie dawały. Znacie jakieś skuteczne środki pomagające na żylaki?

 2. hela pisze:

  Spróbuj Varosin Fore, mi bardzo pomógł

 3. ann pisze:

  Gdzie można kupić ten Varosin?

 4. ula pisze:

  Najlepiej ze strony https://varosinforte.pl/ mają akurat fajną promocje

 5. jkl123 pisze:

  Chyba spróbuje tego Varosinu, dopiero zaczynają mi się robić żylaki ale nie chciałabym doprowadzić do takiego stanu jak na zdjęciach w galerii

Zostaw odpowiedź

Powered with help of WordPress