Maść na żylaki – ranking najlepszych produktów 2020

maść na żylaki

Żylaki nóg to nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Najpierw widzimy tylko kilka pajączków, które zazwyczaj ignorujemy. Potem pojawia się ból, mrowienie w nogach i obrzęki. Niestety ten problem często powraca, więc warto wiedzieć, że najlepsza maść na żylaki wcale nie musi być droga i trudno dostępna.

Maści na żylaki – najlepsze produkty w 2020

Dobra maść na żylaki musi mieć odpowiedni skład. Najczęściej powinny one składać się z maksymalnie skutecznych składników aktywnych, które wpłyną bezpośrednio na strukturę naszych żył.

Poniżej prezentujemy najlepsze maści na żylaki, które wygrały nasz ranking w 2020 roku. Ranking maści uplasował się następująco:

    1. Varosin Forte Max
    2. Reparil
    3. Lioton 1000
    4. Detramax
    5. Varive
    6. Gorvita
    7. Arcalen
    8. Rutoven
    9. Hirudoid

Kliknięcie w poszczególną maść przeniesie do akapitu, w którym ta została opisana.

Miejsce 1 – maść Varosin Forte Max

Varosin Forte Maxtubka varosin forte max to innowacyjny żel, który jest idealnym połączeniem występujących w innych produktach tego typu działających składników, które dodatkowo dbają o naszą skórę. Kompleksowość składu do którego należy między innymi wyciąg z kasztanowca czy babki lancetowatej zapewnia duże lepsze rezultaty już od pierwszych dni jego stosowania. Ta maść na żylaki wnika głęboko w układ krwionośny, dzięki czemu szybko likwiduje ból nóg i obrzęki. Skład oparty tylko na naturalnych substancjach gwarantuje bezpieczeństwo każdej osobie, bez względu na wiek. Ponadto, Varosin Forte Max został wzbogacony naturalnymi olejkami. Dzięki temu producent nie musi wykorzystywać sztucznych substancji zapachowych, a produkt jako efekt uboczny – ujędrnia i wygładza skórę na naszym ciele. My wierzymy i wiemy ze swojego doświadczenia (jak i masy opinii przysłanych nam przez naszych czytelników), że już w tym momencie moglibyśmy skończyć ten ranking. Jednak zawsze zachęcamy do poszukania opinii na swoją własną rękę, a jeśli jednak przekonacie się po swoich własnych poszukiwaniach, że krem przeciw żylakom Varosin Forte Max jest aktualnie najlepszym wyborem – to koniecznie opiszcie nam tutaj swoją przygodę i spektakularne efekty!

Więcej o Varosin Forte Max znajdziecie w tym artykule (wystarczy kliknąć)!

Miejsce 2 – Reparil i escyna

Escyna jest substancją która odpowiada za zmniejszenie przepuszczalności naszych naczyń krwionośnych i wyraźnie zwiększa ich elastyczność, ponadto ma działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Spotkać ją możemy właśnie w popularnym środku na żylaki, którym jest Reparil. Środek ten, podawany w formie żelu nie jest jednak tak skuteczny jak zapewnia producent i nie likwiduje żylaków ani obrzęków z nim związanych. Ankietowani użytkownicy podkreślili jednak, że mimo iż nie wykazuje właściwości wpływających na nasze schorowane żyły, to jednak oddziałuje w umiarkowanym stopniu na sam wygląd naszej nogi i w niektórych przypadkach poprawia naciągnięcie i elastyczność naszej skóry. Uważamy, że jak na jego cenę i ten efekt „liftingu”, preparat ten zasługuje na umiejscowienie na pozycji numer 2. Żylaków tym nie wyleczymy, ale chociaż poprawimy estetykę swoich nóg.

Miejsce 3 – Lioton 1000 czyli maść z heparyną

Heparyna jest dość powszechną substancją, mającą właściwości zwalczające żylaki i zakrzepy na kończynach dolnych . Zawierający ją preparat Lioton 1000 działa w korzystny sposób ale nie należy
spodziewać się rewelacji w postaci szybkiego pozbycia się problemu . Ta maść na żylaki nóg to wydatek co najmniej 40zł za bardzo niewielkie opakowanie. Nie można jej stosować w przypadku nadwrażliwości na heparynę lub u osób z alergią na parabeny, które znajdują się w składzie.

4. Detramax  i myszopłoch kolczasty

Zdrowotne właściwości Ruszczyka Kolczastego znane są ludzkości od wielu lat, znajduje on zastosowanie w środkach przeciw żylakom gdyż przejawia właściwości zwiększające napięcie żylne, w znacznym stopniu uszczelnia naczynia włosowate czy też zwiększa przepustowość naszych żył. Jednym z najskuteczniejszych preparatów zawierających Ruszczyk jest Detramax. Żel ten w teorii likwidujący zakrzepy żylne i poprawiający wygląd skóry w sytuacjach rozszerzonych naczyń krwionośnych, z opisu producenta powinien zapobiega również ich nawrotom. Jednak faktyczna jakość produktu odbiega od oczekiwań względem ulotki, czy też sugerowanych właściwości ponieważ rezultaty po jego stosowaniu są zazwyczaj znikome. Nie powodują ogólnego polepszenia stanu naczyń włosowatych ani poprawy wyglądu skóry, w końcu czego możemy oczekiwać od ruszczyka? To bardzo pomocna roślina, ale sama cudów nie zdziała.

5. Varive,  czyli wyciąg z propolisu (leczniczy kit pszczeli)

Propolis czyli inaczej kit pszczeli jest substancją znaną człowiekowi od stuleci jako remedium na żylaki czy zakrzepy. Propolis zawarty w kremie Varive wykazuje umiarkowane działanie w umacnianiu ścian żylnych, czy przeciwko powstawaniu nowych zakrzepów. Musimy być bardzo ostrożni w stosowaniu preparatu gdyż może on wywołać reakcje alergiczne w postaci swędzenia i zaczerwienienia.

6. Gorvita, oparta o wyciąg z kasztanowca na żylaki

Wyciąg z kasztanowca jest znaną od lat substancją, wykazującą skuteczność w walce z żylakami kończyn dolnych. Jego nasiona mają właściwości przeciwzapalne i uelastyczniające naczynia krwionośne ze względu na zawartość zawierają saponiny, która zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i działa przeciwzapalnie. Niestety najpopularniejsza na rynku Gorvita, zawierająca go maść jest mało skutecznym preparatem. Według otrzymanych przez nas opinii, niestety tylko w teorii wykazuje właściwości redukujące zaczerwienienia na kończynach i mizernie wpływa na likwidowanie żylaków likwidującym żylaki. Tak samo jak np. Nikiel Żel. Jednak żadnej tych maści nie można używać w przypadku powstałych wyprysków lub otwartych ran, gdyż mogą też powodować przewlekłe reakcje alergiczne skóry.

7. Maść Arcalen, czyli lecznica arnika

To lecznicza roślina, która dzięki zawartości laktonom seskwiterpenowym i helenalinie przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Ponadto producent gwarantuje, że będzie likwidować obrzęki i umiarkowane siniaki. Ponadto ma spektakularnie wzmacniać ścianki naczyń krwionośnych oraz zmniejszać obrzęki. Arnika jest dobrym przykładem, że stosowana na żylaki maść może być tania i łatwo dostępna. Jednak jak każdy ziołowy ekstrakt może powodować skutki uboczne w postaci miejscowego podrażnienia skóry lub może wpłynąć niekorzystnie na temperaturę ludzkiego ciała.

8. Rutoven oparty o trokserutynę

Trokserutyna to substancja, która jest pochodną rutyny. Ma za zadanie osłaniać ściany naczyń włosowatych. Dodatkowo zwiększa napięcie, elastyczność naczyń krwionośnych oraz przepustowość małych naczyń. Preparat Rutoven, który wg ulotki wpływać ma korzystnie na zaburzenia krążenia żylnego czy też owrzodzenie podudzi. Rzeczywistość okazuję się odmienna i maść nie wykazuje aż tak dużych efektów i wskazanych właściwości, jak obiecuje producent. Niestety trokserutyna może powodować miejscowe zaczerwienie skóry, a nawet pokrzywkę czy nawet w skrajnych przypadkach bóle brzucha. Dlatego zalecamy skonsultować się z lekarzem przez użyciem preparatów opartych na tym składniku.

9. Preparat Hirudoid

Polisiarczan mukopolisacharydowy występuje w preparacie o nazwie Hirudoid. Polisiarczan mukopolisacharydowy (heparynoid) to substancja, która w korzystny sposób powinna wpływać na likwidowanie drobnych skrzepów krwi, oraz na redukcję powstałych na ciele siniaków czy obrzęków. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych na zwierzętach w latach 2015-2016. Jednak jak to bywa w przypadku tego typu testów, to co działa na zwierzętach nie zawsze da się przenieść w skali 1:1 na organizm ludzki.  Maść wedle informacji, które udało się zdobyć na bazie testów klinicznych wykazuje bardzo niewielkie właściwości przeciwzakrzepowe, odrobinę lepiej wygląda na tle preparatów przeciwzapalnych. Jednak na dobrą sprawę nie wpływa w żaden sposób na likwidację żylaków – ani jedna z ankietowanych osób nie wypowiedziała się pozytywnie na temat tego produktu. Preparat zatem wydaje się być nieskuteczny i w żadnej mierze nie warty swojej ceny.

Najlepsza maść na żylaki i pajączki powinna być stworzona o wyselekcjonowane składniki aktywne

Jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej skład i stosunek jakości do ceny oraz pojemności produktu. Produkt o małej pojemności, 20 czy 30g, zawsze będzie tańszy, ale wystarczy na 2-3 tygodnie regularnego używania. Poza tym, dobrze byłoby, gdyby wybrany produkt miał również działanie profilaktyczne, tak jak  zwycięzca naszego rankingu – Varosin Forte Max. W końcu nie chodzi tylko o to, by regularnie łagodzić objawy i by skutecznie zapobiegać problemom zdrowotnym, ale przede wszystkim oto, by w momencie wystąpienia nawet zaawansowanego problemu, być w stanie zwalczyć powstałe schorzenie szybko i bezboleśnie.

Źródła:

T. Zubilewicz, P. Terlecki: Jak sobie radzić z chorobami żył, Via Medica, Wrocław 2011.

Chirurgia tętnic i żył obwodowych, t. 1, Wojciech Noszczyk, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2006, ISBN: 978-83-200-3486-8

 

Dodaj komentarz